Przywitanie

Witam Wszystkich!

Przede wszystkim dziękuję za odwiedzenie mojego sklepu internetowego! Po długim okresie przygotowań wreszcie wystartowaliśmy:) Na początek chciałbym poświęcić kilka słów grom, które zamieściłem w zakładce "Polecam":

1. Splendor - ta gra powinna każdemu przypaść do gustu. Rzadko kończy się na jednej rozgrywce, ponieważ jest nie tylko ciekawa, ale i dość szybka (w 4 graczy ok. pół godziny). Do tego dość prosta, ale jednocześnie wymagająca chwili zastanowienia przed każdym ruchem. Polecam gorąco. Idealna na spotkanie w małym gronie, czy po prostu na zakończenie wieczoru gier, na tzw. "dobicie":)

2. Puerto Rico - klasyk gier planszowych! Do tego w nowym wydaniu z nowymi dodatkami (szlachcice). Rozgrywka jest bardzo przyjemna, gra ma swój niepowtarzalny klimat, a do zwyciętwa prowadzi kilka dróg. Grając w Puerto, rzeczywiście ma się wrażenie, że jesteśmy kolonizatorami wyspy... Wszystko jest tu świetnie przemyślane. Gra często gości na moim stole.

3. Alhambra - kolejna gra-klasyk z długą historią. Już 2003 roku została grą roku wg Spiel des Jahres, co ma swoją wartość... W sklepie mamy wznowienie tej gry przez Rebel. Klimat podobny do Puerto (no może zasady troszkę inne), z tym, że budujemy Alhambrę. Powinna przypaść do gustu tym, co lubią właśnie Puerto Rico.

4. Królestwo w budowie - zwycięzca Spiel des Jahres w 2012 roku w kategorii "gra zaawansowana". Jeśli ktoś lubi heksy, to powinien spróbować swoich sił właśnie w tej grze. Aktualnie organizowane są Mistrzostwa Polski w "Królestwo w budowie". Może warto się zaopatrzyć, zagrać i wziąć udział? Do wygrania jest 1000 zł... Gra doczekała się świeżo wydanego dodatku "Nomadzi" (do nabycia również w moim sklepie).

5. Tajniacy - wciągająca gra imprezowa na wiele osób. Banalne zasady, ale niebanalna rozgrywka! Aby zwyciężyć, będziesz musiał trochę pomyśleć i podać garczom z Twojej drużyny jeden wyraz oraz liczbę kartoników, do których ten wyraz pasuje. Zadaniem drużyny jest odgadnięcie, których kartoników podany wyraz dotyczy. I tak, do odkrycia wszystkcih kartoników ("kryptonimów wg instrukcji). Trzeba jednak uważać, ponieważ pomyłka może nas drogo kosztować... Gra posiada syndrom "jeszcze jednej rozgrywki". Nie przez przypadek i ta gra została laureatem Spiel des Jahres w tym roku. Świeżak...

6. 7 Cudów Świata: Pojedynek - świetna gra dwuosobowa, która powinna spodobać się miłośnikom podstawowej gry "7 Cudów Świata". Zasady są bardzo podobne, jednak troszkę zmodyfikwoane na potrzeby tzw. "pojedynku". Ciekawy w tej grze jest mechanizm odkrywania kart, które można kupić do swojego miasta lub cudu, o ile dysponuje się odpowiednimi środkami... Warto wypróbować!

7. Dr Eureka - nowa gra dla dzieci (i nie tylko) o bardzo fajnej tematyce tworzenia chemicznych mikstur. Naszym zadaniem jest takie ułożenie kuleczek w fiolkach, aby odpowiadały układowi podanemu na karcie zadania. Kuleczki należy przelewać z jednej fiolki do drugiej fiolki. Wygrywa ta osoba, która zrobi to najszybciej! Polecam!

Pozostałe gry również zasługują na Waszą uwagę, dlatego zachęcam do przeglądania strony, zadawania pytań w przypadku wątpliwości (na maila: sklep@gronek-gry.pl lub za pomocą formularza "Dodaj zgłoszenie") i oczywiście zapraszam do zakupów!

Jeszcze jedno info: będzie tu sporo promocji, upustów, rabatów. Na dobry początek mamy dwie pozycje po promocyjnej cenie: Wojna Narodów z mini dodatkiem (fajna gra cywilizacyjna, raczej dla bardziej zaawansowanych graczy) i Geniusz Go (przyjemna gra logiczna w wydaniu "do plecaka"). Do tego, każda osoba, która zrobi zakupy w GRONKU otrzyma rabat 5zł na nastepne zakupy w sklepie (o wartości minimum 150 zł, do końca października 2016 r.). Jeśli zrobicie zakupy na kwotę minimum 250 zł, dostawa gratis! Uwaga: promocje łączą się!

 

UWAGA! W przeglądarce Internet Explorer sklep dziwnie się wyświetla. Lepiej użyć innych przeglądarek, np. Chrome, Firefox, Opera.

Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie